Do 31 grudnia 2014 r. należy powiadomić US o rezygnacji z bilansowej metody ustalania różnic kursowych.
Zamknij

A A A
Gazeta Podatkowa nr 46 (878) z dnia 6.06.2012, strona 3
Dział: Aktualności i sygnały
Autor: Aleksandra Węgielska

Symbol PKWiU

Czy obecnie jest obowiązek umieszczania symboli PKWiU na fakturze VAT przy stawce 5% i 8%?

W przypadku sprzedaży towarów czy świadczenia usług opodatkowanych stawkami preferencyjnymi nie ma konieczności umieszczania na fakturach VAT symbolu PKWiU. Jak wynika z § 5 ust. 7 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie m.in. wystawiania faktur, obowiązek umieszczania takiego symbolu dotyczy jedynie dostawy towarów lub świadczenia usług zwolnionych od podatku.

Jeżeli zatem Czytelnik dokonuje dostawy towarów (świadczy usługi) opodatkowanych stawką 5% lub 8%, to na fakturze nie ma obowiązku podania symbolu PKWiU towaru czy usługi (choć jeżeli chce, może taki symbol umieszczać).

Czekamy na problemy i pytania Czytelników
e-mail: redakcja@gazetapodatkowa.pl
fax: 95 720 85 60


 
Sklep internetowy - sklep.gofin.plSklep internetowy - sklep.gofin.pl

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60