« poprzedni | spis treści | następny »
A A A
Gazeta Podatkowa nr 19 (851) z dnia 5.03.2012, strona 3
Dział: Aktualności i sygnały
Autor: Ewa Madejek

Urodzenie dziecka

Pracownikowi urodziło się dziecko i chce skorzystać z 2 dni zwolnienia okolicznościowego z tego tytułu. Czy musi dostarczyć akt urodzenia dziecka?

TAK. Obowiązek udzielenia przez pracodawcę 2 dni zwolnienia w razie urodzenia się dziecka pracownika określono w § 15 pkt 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. Dokumentem, który poświadcza ten fakt, jest akt urodzenia dziecka. Choć nie wynika to z przepisów, dokument ten należy przedłożyć dla uwiarygodnienia faktu narodzin potomka.

Czekamy na problemy i pytania Czytelników
e-mail: redakcja@gazetapodatkowa.pl
fax: (095) 720 85 60


 
  Szczegółowy spis treści
bieżącego numeru
pokazuj fragmenty artykułów 
Strona tytułowa
Aktualności i sygnały
O czym Czytelnik wiedzieć powinien
Rozliczamy podatek dochodowy
VAT i akcyza
Prawo pracy w praktyce
Składki ZUS
Emerytury, renty, zasiłki
Rachunkowość dla każdego
Przewodnik Gazety Podatkowej
Postępowanie przed fiskusem
Z dyskusji na www.forum.gofin.pl
Orzecznictwo i interpretacje prawne
Spółki i wspólnicy
Wskazówki dla przedsiębiorcy
Umowy cywilnoprawne
Obrót gospodarczy
Z listów od Czytelników
Prawo Unii Europejskiej
Prawnik radzi
Wskaźniki i stawki
 Dodatki
 
Sklep internetowy - sklep.gofin.plSklep internetowy - sklep.gofin.pl

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60