« poprzedni | spis treści | następny »
A A A
Gazeta Podatkowa nr 89 (921) z dnia 5.11.2012, strona 3
Dział: Aktualności i sygnały
Autor: Małgorzata Smolnik

Benzyna do agregatu

Dokonuję sprzedaży wyłącznie opodatkowanej VAT. W prowadzonej działalności wykorzystuję agregat prądotwórczy. Czy od zakupu benzyny do agregatu mogę odliczyć VAT?

TAK. Pewne ograniczenia w odliczeniu VAT od zakupu paliwa do końca br. określone zostały w art. 4 ustawy o zmianie ustawy o VAT oraz ustawy o transporcie drogowym. W myśl tego przepisu do dnia 31 grudnia 2012 r. obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy o VAT.

Wskazany przepis nie dotyczy odliczania VAT od paliwa do agregatu prądotwórczego. Zatem Czytelnikowi przysługuje prawo do odliczenia VAT pod warunkiem, że zakup jest związany z działalnością opodatkowaną VAT.

Czekamy na problemy i pytania Czytelników
e-mail: redakcja@gazetapodatkowa.pl
fax: 95 720 85 60


 
  Szczegółowy spis treści
bieżącego numeru
pokazuj fragmenty artykułów 
Strona tytułowa
Aktualności i sygnały
O czym Czytelnik wiedzieć powinien
Rozliczamy podatek dochodowy
VAT i akcyza
Prawo pracy w praktyce
Składki ZUS
Emerytury, renty, zasiłki
Rachunkowość dla każdego
Przewodnik Gazety Podatkowej
Postępowanie przed fiskusem
Z dyskusji na www.forum.gofin.pl
Orzecznictwo i interpretacje prawne
Spółki i wspólnicy
Wskazówki dla przedsiębiorcy
Umowy cywilnoprawne
Obrót gospodarczy
Relacja z dyżurów telefonicznych
Prawo Unii Europejskiej
Prawnik radzi
Wskaźniki i stawki
 Dodatki
 
Sklep internetowy - sklep.gofin.plSklep internetowy - sklep.gofin.pl

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60